Bitva o Morii

# Jak vyhrát

Vyhráva strana, která vyhraje v závěrečné bitvě. Ta se nebude opakovat. Během bitvy půjdou sbírat bonusy pro to, aby jste měli lepší šanci v závěrečce uspět.

Jak to vše funguje

Oproti předešlým ročníkům doznala pravidla značných změn,takže pozorně čtěte!!!
Bojujíci strany jsou rozděleny na dvě strany a to na stranu trpaslíků a skřetů. Armáda se dále bude dělit na 3 oddíly. Každý oddíl bude mít svého anděla (popř. čarodějnici/šamana/... u skřetů), který je nebojovou postavou a oddíl oživuje v terénu pomocí rozinek. Až anděli dojdou rozinky, jde se i se zbytkem armády oživit na 10min do věže. Po uplynutí 10min jsou všichni zúčastnění živí a anděl si dobere rozinky na stanovený počet. Zásah jakoukoli zbraní znamená ztrátu jednoho života. Pokud jste těžkooděnci (jestli jste nebo ne se dozvíte u rozdělování životů před začátkem bitvy), zásah projektilem do zbroje se nepočítá. Životy budou na bojišti v rozmezí 2-6 životů s tím že 2-5 můžete mít za kostým a jeden život bude herní zbroj. První ztráta života znamená ztrátu právě této herní zbroje a zbroj je tímto zničená, nejde opakovaně použít.

Co můžete během bitvy dělat

Budou probíhat questy, o kterých vám poví organizátoři nebo panovníci.

Několikrát za bitvu proběhne boj celých armád v Morii. Morie je látkový labyrint a boj v něm bude do absolutního vyhlazení jedné strany, v Morii se nepůjde oživovat. Vítěz dostane +oživení do závěrečné bitvy.

Zbraně

V kostce:
jednoruční zbraně 90 cm jde kombinovat se štíty
obouruční zbraň 130 cm
štíty bez omezení velikosti, ale musí mít nějkaou realnou váhu, bezpečné hrany
Oproti předchozím ročníkům jsou povolena kopí! Všechny zbraně musí být měkčeny a mít odpovídající váhu. Zbraně nesmí mít žádné ostré hrany.
Mečoidní zbraně nesmí mít kulatý průřez.
Luk či kuše s nátahem do 150 N (min 10ks vlastní munice, střílí se jen svou municí)
halapartny, řemdlichy, kosy se nepovolují

Organizátoři si vyhrazují právo jakoukoliv zbraň nevpustit do hry i bez udáni důvodu. (Samozřejmě budem se snažit vysvětlit proč) S zlomenou naštípnutou zbraní je zakázano bojovat.

Zásahovky jsou velké

Kostýmová povinost

Elfy na straně trpaslíku strpíme, tak samo horaly na straně skřetů. V bitvě nejsou glejty, protože se předpokládají vousy u trpaslíků a začernění u skřetů. Tak nebudem jimi kazit kostýmovou atmosféru.

Poslední aktualizace 19.9.2013